דברי פתיחה

דברי פתיחה

 בעלי ובעלות עסקים יקרים ויקרות,
אני שמח לבשר על תחילת פעילותו של מועדון הצרכנות הראשון לעצמאים, עצמאיות ולעסקים הקטנים בישראל.

היום, לאחר שנים רבות בהן רק ציבור השכירים זכה למועדוני צרכנות ייעודיים בהתאם למקום עבודתם, יכולים סוף סוף גם העצמאים, העצמאיות והעסקים הקטנים ליהנות ממגוון הטבות והנחות בעולמות הפנאי, הבילוי והצרכנות וכן בשירותי הביטוח, התקשורת, הדיגיטל ועוד.

להב – לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, הוקמה בשנת 1983 על מנת לייצג, לקדם ולפעול בעניינו של מגזר העובדים העצמאיים והעסקים הקטנים והבינוניים. כיום, מונה מגזר העובדים העצמאיים והעסקים הקטנים והבינוניים בישראל למעלה מ- 450,000 מפרנסים ויזמים עצמאיים, ומעסיק למעלה ממיליון שכירים. למעשה מונה מגזר העובדים העצמאיים והעסקיים 99% מכלל העסקים בישראל, ובכך מהווה את מנוע הצמיחה המרכזי של המשק הישראלי. ועדיין, על אף כוחם המשמעותי, העצמאים הם בגדר שטח הפקר עבור מדינת ישראל וסובלים מבירוקרטיה מייאשת ומסביבה כלכלית עוינת.

כארגון היציג של העצמאים ושל העסקים הקטנים והבינוניים, חזונה של להב הוא להשוות את זכויות העצמאים והעסקים הקטנים והבינוניים לאלה של השכירים, וליצור רשת ביטחון סוציאלית התומכת בצמיחתם ובשגשוג המשק כולו. בין הישגיה הרבים של להב ניתן למנות שורה של חוקים מרכזיים, המהווים בשורה אמתית לציבור העצמאים בישראל: חקיקת חוק מוסר תשלומים הוגן (שוטף 30+), חקיקת חוק פנסיה חובה לעצמאים, העדפת עסקים קטנים במכרזים ממשלתיים, תיקון העיוות בנושא חישוב דמי הלידה לעצמאיות, שינוי מתווה מענק עבודה (מס הכנסה שלילי) עבור ציבור העצמאים והאפשרות לזכות בו באופן מידי ולא בחלוף 5 שנים כפי שהיה קודם לתיקונו, תגמולים  מוגדלים לציבור העצמאים בשירות מילואים ועוד.

כחלק מפעילותה לרווחתם של העצמאים, העצמאיות והעסקים הקטנים, חתמה להב באוגוסט 2017 על הסכם חסר תקדים עם חברת האשראי ישראכרט להורדת עמלת הסליקה לחברי וחברות להב לגובה של 1.1% בשנה, וכן לפתיחת מועדון צרכנות לחברי להב, ובכך העלתה על נס מגזר המונה למעלה מרבע מיליון איש ואישה המניעים את כלכלת ישראל.

בעלי ובעלות עסקים, אנחנו בלהב נמשיך ונפעל למען יצירת סביבה כלכלית תומכת שתאפשר לכם לקיים את העסק שלכם, ולהתפרנס ממנו בכבוד.
לכם, רק נשאר ליהנות מהחבילות המשתלמות שמועדון הצרכנות מציע לכם ולמשפחותיכם.

בברכה,
עו"ד רועי כהן,
נשיא להב